Menu

JAK ZVOLIT SPRÁVNÝ STROJ NA PODLAHOVÉ ČIŠTĚNÍ

JAK ZVOLIT SPRÁVNÝ STROJ NA PODLAHOVÉ ČIŠTĚNÍ

Aby bylo možné vybrat ten správný stroj na čištění podlah, musí se vzít v úvahu řada technických vlastností pro tento úklid. V první řadě je potřeba promyslet jaký typ podlahové krytiny je třeba uklidit. Dále je nutné u podlahového čištění znát povahu znečištění a intenzitu s jakou je potřeba provádět úklid. Další, co je třeba při podlahovém čištění uvážit, je přítomnost nepřístupných míst pro úklid a úzké průchody. Stroje pro podlahové čištění mají smysl například při úklidu kanceláří nebo podobně velkých prostor – hal, chodeb a podobných.

Je také uvážit, že úklidové firmy nabízejí různé úklidové stroje. Je nutné mít pro úklid strojem v blízkosti elektrickou přípojku, odpad na vylití vody a další nezbytnosti. Je nutné vědět, v jakém typu místnosti je třeba provést úklid a podle toho vybrat úklidový stroj dle jeho parametrů: šíře, kapacita nádrže na čistou a špinavou vodu, výkon, typ štětce a podobně.

Důležitý je i výkon stroje, ale nedoporučuje se brát tento parametr jako hlavní parametr při výběru stroje pro úklid. Důležité je jaký kartáč má daný stroj. Celkově se jeví jako nejlepší rotační kartáč. Dokonce by se dalo bezpečně předpokládat, že efekt čištění rotačním kartáčem bude i několikrát vyšší, ale zkušenost ukazuje, že tomu tak není. A proto ani tento parametr není pro úklid ten jediný, určující. Nejlépe Vám poradí a pomohou se zorientovat na trhu se stroji na podlahové čištění různé úklidové firmy.