Parní čištění

Parní čištění

Tzv. parní čištění je překvapivě jednoduchý způsob čištění, který kombinuje vysokou účinnost s ekologičností. Při procesu parního čištění je na povrch čištěného předmětu tryskána horká pára, která rozpustí mastnotu, pronikne do všech nerovností, zahubí roztoče, zárodky alergenů i vajíčka blech a následně je vysána zpět do čisticího stroje. Pomocí regulace tlaku a teploty páry a úhlu její aplikace lze dosáhnout ideálních výsledků.

Jak potvrdila studie amerického Národního institutu pro zdraví (National Institutes of Health), po použití kvalitního vysavače množství alergenů poměrně rychle vzrůstá, zatímco po parním čištění množství alergenů dále klesá. To je způsobeno tím, že horká pára zahubí i všechny zárodky alergenů, takže se jejich populace nemůže obnovovat.

Parní čištění Vám umožní vyčistit během krátké doby i znečištění, které by se jinými metodami čistilo celý den nebo by je vůbec nebylo možné vyčistit. Díky tomu ušetříte čas i peníze.

Co čistit párou?

  • radiátory a podobné těžko přístupné předměty
  • digestoře, plynové vařiče a jiné silně znečištěné a členité předměty v kuchyni
  • záchod a jiná místa s vyšší koncentrací nebezpečných mikrobů
  • spáry a dilatační spoje, které nelze vyčistit jinými metodami

Parní čištění se hodí téměř pro všechny typy povrchů. Výjimkou jsou pouze neošetřené dřevěné povrchy a jiné savé přírodní materiály. Máte-li pochybnosti, zda se pro Vaše čištění parní metoda hodí, konzultujte vše zdarma s našimi pracovníky.

Díky tomu, že pára je plyn, se dokáže dostat do všech skulin a nerovností. Je proto velice vhodná k čištění členitých povrchů, úzkých koutů a nepřístupných mezer. Dobře se rovněž hodí pro čištění míst s vyšší koncentrací mikrobů a nebezpečných zárodků.

Parní čištění je vhodné téměř pro všechny typy povrchů. Výjimkou jsou nelakovaná dřeva a jiné savépřírodní materiály. Nejste-li jisti, zda se pro Váš případ čištění parou hodí, konzultujte vše zdarma s našimi odbornými pracovníky.

Čištění parou se provádí bez použití jakýchkoli chemikálií. Jedinou účinnou látkou je horká pára. Proto je toto čištění šetrnější k čištěnému materiálu i životnímu prostředí. Nižší jsou rovněž nutné náklady, protože parní čistič spotřebovává jenom malé množství vody (voda při přeměně v páru zvětší objem až 1700 krát).

nezávazná poptávka našich služeb